Fash’n’Act III

Fash’n’act to coś więcej niż charytatywny pokaz mody!
To idea niesienia pomocy w kreatywny i przede wszystkim modny sposób. To idealny przykład na to, że działać można w każdym wieku. Jedyne co się liczy to chęci i serce, które wkłada się w realizację nawet najtrudniejszych do zrealizowania planów! Średni wiek organizatorów pokazu to 17 lat i nie przeszkadza to w przyciąganiu każdego roku ponad 650 widzów, ani w zbieraniu dziesiątek tysięcy złotych na cele charytatywne. Ta inicjatywa pokazuje, że można i warto angażować się w życie społeczne. To przykład na to, że pomaganie sprawia radość i rozwija! Bo Fash’n’act to także seria warsztatów z projektowania i modelingu pod okiem szczecińskich specjalistów.

Wspomniani organizatorzy, to młodzież z organizacji charytatywnej Interact Szczecin International oraz studenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Ich zaangażowanie i zapał do pracy, a przede wszystkim pomocy zdaje się być nieskończony. Fash’n’act to ich największe dzieło, lecz nie jedyne. To dzięki nim odbywają się już ente edycje McZbiórki, czy BusinessActu! Inspiracje czerpią ze swojego środowiska i od znanych, szczecińskich osoboswości, takich jak ambasadorka pokazu: Sylwia Majdan.

Organizatorzy wraz z ambasadorką – Sylwią Majdan
Jednak to wielkość serc mieszkańców Szczecina (i nie tylko) sprawia, że Fash’n’act zmienia ludzkie życie. Co roku pomoc niesiona jest innej osobie. Beneficjentkom pierwszej edycji była Roksana Mikuś, zaś drugiej Gabrysia Maculewicz. W trzeciej edycji organizatorzy podnieśli poprzeczkę i postanowili pomóc, aż trzem dziewczynom: Julce, Sarze i Zuzi. W poprzednich edycjach uzbierane kwoty sięgały dziesiątek tysięcy złotych! Pieniądze co roku uzyskiwane są zarówno ze sprzedaży biletów na pokaz, jak i ze sprzedaży gadżetów obrandowanych hasztagiem #modniepomagac. Dodatkowo wesprzeć dziewczynki można kupując pokaowe kreacje n internetowych licytacjach i wpłacając środki poprzez zbiórki internetowe! Głównym hasłem pokazu jest #modniepomagac, aby pokazać, że naprawdę wartowyciągać pomocną dłoń. Przynosi to ogromną radość i dosłownie leczy. Ten pokaz jednak nie tylko cieszy, ale też łączy ludzi. Po 5 miesiącach przygotowań organizatorzy współgrają niczym rodzina, a całą widownię łączy wspólny cel – pomoc potrzebującym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów promujących pokazy i do zobaczenia na jednym z największych charytatywnych show w woj. Zachodniopomorskim ! Pamiętajmy, że #modniepomagac!