Fash’n’act – charytatywny pokaz mody

W potrzebie pomocy śmiertelnie chorej koleżance ze szkoły, Roksanie Mikuś, powstała inicjatywa zorganizowania charytatywnego pokazu mody Fash’n’act. Do pomocy zaangażowało się wielu partnerów z takich dziedzin jak projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii, grafiki, a także profesjonalni tancerze. Pomaga nam również agencja event-owa, mejkapiści, fryzjerzy…. Ambasadorami przedsięwzięcia zostali Sylwia Majdan i Michał Pawłowski.

Pokaz już niedługo, bo 27 maja, w trzech turach, o godzinach:

– 15:00,
– 17:00,
– 19:00,

PAMIĘTAJCIE, ABY KUPIĆ BILETY, ZANIM ZOSTANĄ WYPRZEDANE 🙂

To właśnie podczas Fash’n’act, odbędzie się zbiórka pieniędzy dla beneficjenta imprezy – Roksany Mikuś z 2. klasy liceum. Sama mówi o wydarzeniu: “Pomoc, którą otrzymuję jest nieoceniona i jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie. Sama nie mogę się doczekać pokazu.”

Od trzech miesięcy jesteśmy w intensywnym trybie przygotowań do pokazu, szyjemy kolekcję ze studentami mody z Akademii Sztuki w Szczecinie – najmłodszej publicznej uczelni artystycznej w Polsce. Pracę nad kolekcją nadzorują projektanci Artur Cincio (wykładowca School of Form w Poznaniu) i Piniak (projektant butów i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie). Dodatkowo chcemy pokazać sukienki, które są efektem warsztatów z Joanną Wawrzyńczak, absolwentką Central Saint Martins w Londynie.
Wybrane ubrania, buty i biżuteria z pokazu zostaną zamieszczone w katalogu i zlicytowane.

Zorganizowaliśmy castingi na modeli i modelki w szczecińskich liceach. Udało nam się wyłonić 30 osobową grupę pięknych młodych ludzi, którzy również bardzo angażują się w naszą akcję. Próby z modelami prowadzi Michał Pawłowski, który brał udział w You Can Dance i prowadzi w Szczecinie szkołę tańca Replay Dance Studio.

Wszystkie nasze działania mają na celu promocję internetowej zbiórki na portalu siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/matkaicorka). Dodatkowo będziemy prowadzili sprzedaż biletów na pokaz, który będzie miał trzy odsłony 27 maja, aby sprzedać jak największą liczbę biletów, dlatego śledźcie nasze wydarzenie i nie przegapcie momentu rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Nie wahaj się, przyjdź. Dołącz do nas, do ludzi, którzy chcą pomagać.

CREDITS:
Organizatorzy pokazu:
Interact Szczecin International – prezydent Martyna Bobala ,
viceprezydent Jakub Gąsienica-Ciułacz,
Rotary Club Szczecin International – prezydent Isobel Pereira Turostowska, viceprezydent Małgorzata Wojtas
Akademia Sztuki w Szczecinie,
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Ambasadorzy projektu: Sylwia Majdan i Michał Pawłowski
Dyrektor Kreatywny projektu: Piniak Przemysław

Projektowanie Kolekcji:
Interact Fashion department, Piniak,
Artur Cincio, studenci projektowania ubioru Akademii Sztuki w Szczecinie,