BusinessAct

BusinessAct to efekt współpracy młodzieżowego klubu Interact Szczecin International (Rotary Club Szczecin International) oraz Północnej Izby Gospodarczej. Jest to jedna z pierwszych nie charytatywnych akcji szczecińskich Interactorów, jednak pomoc nadal jest głównym celem. Nie charytatywna, a jednak pomoc ? BusinessAct nie polega na zbieraniu datków, ani zbiórce ubrań, czy żywności, lecz na pomaganiu młodzieży w nawiązywaniu pierwszych biznesowych kontaktów. Biorąc udział w konkursie uczestnicy mają szanse na zdobycie praktyk w zachodniopomorskich firmach, cennej wiedzy oraz wspaniałych nagród pieniężnych/materialnych. Głównymi założeniami konkursu są:

• Umożliwienie młodzieży przedstawienia swojego pomysłu gronu osób ściśle związanych ze środowiskiem biznesowym, co może skutkować nawiązaniem korzystnej dla obu stron współpracy oraz wdrożeniem pomysłu w życie,
  • Rozwijanie u młodzieży zdolności samoprezentacji,
  • Pobudzanie u młodzieży kreatywności oraz otwartości na świat. Poprzez ukazanie możliwości wprowadzenia własnego pomysłu w życie. Wierzymy, że dzięki temu projektowi zwiększone zostanie poczucie przynależności do miejsca zamieszkania oraz zaangażowanie w życie społeczne,
  • Zwiększenie wiedzy na temat biznesu wśród młodzieży,
  • Zachęcenie młodzieży do prowadzenia własnej działalności.

Sposób uczestnictwa w konkursie zostanie wkrótce opublikowany, więc polubcie tę stronę i bądźcie na bieżąco! Zapraszamy do udziału!